Koeratõud

Shetlandi lambakoer (Sheltie): teejuht selle mitmekülgse ja armastusväärse tõu juurde

Shetlandi lambakoer on tõug, mis on tuntud oma intelligentsuse, sõbralikkuse ja mitmekülgsuse poolest. See artikkel käsitleb põhjalikult Shetlandi lambakoera ajalugu, iseloomu, füüsilisi omadusi, tervist ja palju muud. Lisaks saate teada, kuidas leida usaldusväärset kasvatajat, millised on tõu eripärad ja müüdid ning kuidas Shetlandi lambakoer sobib Eesti elustiiliga.

Ajaloo jälgedes: Shetlandi lambakoera päritolu

Shetlandi lambakoer pärineb Šotimaa Shetlandi saartelt, kus ta arenes välja kohalike lambakarjade valvurina. Tõug on lähedalt seotud kolliga, kuid on väiksem ja kohandunud Shetlandi saarte karmide ilmastikutingimustega. Esimesed kirjalikud allikad tõust pärinevad 19. sajandist, kuid on tõenäoline, et tõug on palju vanem.

Tõug sai populaarseks 20. sajandi alguses, eriti Ameerika Ühendriikides. Tänapäeval on Shetlandi lambakoerad levinud üle kogu maailma ja neid kasutatakse nii töö-, näitus- kui ka seltsikoertena.

Shetlandi lambakoer on AKC (American Kennel Club) poolt ametlikult tunnustatud alates 1911. aastast, kuid Eestis on tõug samuti populaarsust kogumas, eriti peredes, kus hinnatakse koera intelligentsust ja sõbralikkust.

Iseloomu küsimus: kes on Shetlandi lambakoer?

Shetlandi lambakoer on tuntud oma sõbraliku ja rõõmsameelse iseloomu poolest. Tõug on väga intelligentne ja õpib kiiresti, mis teeb temast suurepärase kaaslase erinevates tegevustes, alates karjatamisest kuni agilityni.

Kuigi Shetlandi lambakoerad on üldiselt sõbralikud, võivad nad olla alguses võõraste suhtes reserveeritud. See omadus teeb neist head valvekoerad, kuid tähendab ka, et varajane sotsialiseerimine on oluline.

Tõu iseloomu võib kokku võtta kolme sõnaga: intelligentne, lojaalne ja mitmekülgne. Need koerad sobivad hästi nii aktiivsetele inimestele kui ka peredele, kus on lapsed.

Füüsiline profiil: mis teeb Shetlandi lambakoera eriliseks?

Shetlandi lambakoer on keskmise suurusega koer, kes kaalub tavaliselt 6–12 kg ja on turjakõrguselt 33–41 cm. Nad on tugeva kehaehitusega, kuid samas graatsilised, mis võimaldab neil olla osavad ja kiired.

Nende karvkate on topelt, paks ja veekindel, mis aitab neil taluda erinevaid ilmastikutingimusi. Karvkate võib olla erinevates toonides, sealhulgas soobel, must, sinine merle ja pruunikas.

Füüsiliselt on Shetlandi lambakoerad väga paindlikud ja neil on hea tasakaal, mis teeb neist suurepärased agility koerad. Nende tugevad lihased ja kiire reaktsiooniaeg võimaldavad neil olla efektiivsed nii töö- kui ka spordikoertena.

Välimuse võlu: Shetlandi lambakoera esteetika

Shetlandi lambakoer on tõeliselt pilkupüüdev koer oma säravate silmade, teravate kõrvade ja lopsaka karvkattega. Nende näoilme on alati tähelepanelik ja intelligentne, mis peegeldab nende iseloomu. Karvkate on tihti kaunistatud valgete märkidega, mis annavad neile erilise välimuse.

Nende saba on tavaliselt pikk ja kaetud paksu karvaga, mis lisab nende välimusele veelgi elegantsi. Kuigi Shetlandi lambakoerad võivad esmapilgul sarnaneda miniatuurse kolliga, on neil siiski oma unikaalsed füüsilised omadused, mis eristavad neid teistest tõugudest.

Välimus on Shetlandi lambakoera puhul oluline ka näituseperspektiivist. Tõustandardid on üsna ranged, eriti karvkatte, kõrvade asendi ja proportsioonide osas. Seega, kui plaanite oma koeraga näitustel osaleda, on oluline olla kursis nende standarditega.

Shetlandi lambakoera tervis ja eluiga

Shetlandi lambakoerad on üldiselt terved ja vastupidavad koerad, kuid nagu iga tõu puhul, on ka neil teatud geneetilised haigused, mille suhtes nad võivad olla vastuvõtlikud. Nende hulka kuuluvad puusa- ja küünarliigese düsplaasia, silmaprobleemid ja kilpnäärme alatalitlus.

Tervisliku eluviisi ja korraliku veterinaarhooldusega võib Shetlandi lambakoera eluiga ulatuda 12–15 aastani. Regulaarsed tervisekontrollid ja õigeaegne vaktsineerimine on olulised, et tagada koera pikaajaline heaolu.

Kuna tõug on aktiivne ja energiline, on oluline jälgida nende kaalu ja vältida ülekaalulisust, mis võib põhjustada liigeste ja südameprobleeme. Seetõttu on oluline jälgida nende toitumist ja liikumisvajadusi.

Shetlandi lambakoera eest hoolitsemine

Shetlandi lambakoera hooldamine võib olla nii lihtne kui ka keeruline, sõltuvalt teie elustiilist ja koera vajadustest. Karvkate vajab regulaarset harjamist, eriti kevadel ja sügisel, kui nad vahetavad karva. Harjamine aitab vältida karvapallide teket ja hoiab naha tervena.

Lisaks karvahooldusele on oluline pöörata tähelepanu koera küünte, kõrvade ja hammaste hooldamisele. Küünte lõikamine peaks toimuma vähemalt kord kuus, kõrvade puhastamine iga kahe nädala tagant ja hammaste harjamine vähemalt kord nädalas.

Kuna Shetlandi lambakoerad on aktiivsed ja intelligentsed, vajavad nad ka vaimset stimulatsiooni. Mõistatusmängud, õpetamine ja agility on suurepärased viisid, kuidas hoida nende meeled teravad.

Liikumisvajadused: energia suunamine õigesse kohta

Shetlandi lambakoerad on väga aktiivsed ja neil on kõrge energiatase. Seetõttu on oluline, et neil oleks piisavalt võimalusi füüsiliseks tegevuseks. Ideaalne oleks vähemalt üks pikk jalutuskäik päevas, kuid lisaks sellele hindavad nad ka vaba aega aias või mõnes muus turvalises väliruumis.

Agility, frisbee ja isegi karjatamine on tegevused, kus Shetlandi lambakoer saab oma energia ja intelligentsuse positiivselt ära kasutada. Kui te ei paku neile piisavalt liikumisvõimalusi, võivad nad muutuda rahutuks või näidata üles käitumisprobleeme.

Kuna tõug on väga paindlik ja kiire, sobivad nad hästi ka erinevateks spordialadeks. Nende loomulik intelligentsus ja kuuletumise soov teevad neist suurepärased kaaslased näiteks koerte agility võistlustel.

Toitumise tähtsus: mida sööta Shetlandi lambakoerale?

Shetlandi lambakoera toitumine peaks olema tasakaalustatud ja sisaldama kõiki vajalikke toitaineid. Valgurikas toit on eriti oluline, kuna see aitab hoida nende lihaseid tugevate ja tervetena. Samuti on oluline lisada dieeti kiudaineid, vitamiine ja mineraale.

Kuivtoit on kõige levinum ja mugavam, kuid paljud omanikud eelistavad ka naturaalset toitu või isegi toortoitumist. Olenemata valikust, on oluline jälgida koera kaalu ja vältida ületoitmist.

Lisaks põhitoidule võib Shetlandi lambakoerale pakkuda ka erinevaid maiuseid ja preemiaid, eriti koolituse ajal. Siiski tuleks vältida liiga rasvaseid ja suhkrurikkaid toite, mis võivad põhjustada ülekaalulisust ja terviseprobleeme.

Kuidas õpetada Shetlandi lambakoera?

Shetlandi lambakoerad on väga intelligentsed ja õpihimulised, mis teeb nende koolitamise suhteliselt lihtsaks. Positiivne kinnitus on nende puhul kõige tõhusam meetod, kuna see julgustab koera soovitud käitumist kordama.

Kuna tõug on algupäraselt karjakoer, on neil loomulik instinkt järgida juhti. Seetõttu on oluline näidata koerale, et olete tema juht, kuid teha seda armastuse ja austusega. Karistamine ja karmid meetodid ei ole tõhusad ning võivad põhjustada käitumisprobleeme.

Koolitus peaks algama juba kutsikaeas ja sisaldama nii põhilisi käsklusi (“istu”, “lama”, “tule”) kui ka keerulisemaid trikke ja oskusi. Varajane sotsialiseerimine on samuti oluline, et koer oleks tasakaalukas ja hästi käituv.

Shetlandi lambakoera sotsialiseerimine

Shetlandi lambakoerad on sotsiaalsed loomad, kuid nagu eelnevalt mainitud, võivad nad olla võõraste suhtes esialgu reserveeritud. Varajane sotsialiseerimine on seega kriitilise tähtsusega, et tagada koera tasakaalukas ja sõbralik iseloom. Kohtumised erinevate inimeste, koerte ja teiste loomadega aitavad kujundada koera sotsiaalseid oskusi.

Sotsialiseerimine peaks algama juba kutsikaeas ja jätkuma kogu koera elu jooksul. Koerte mänguplatsid, jalutuskäigud rahvarohketes kohtades ja isegi koerte koolituskursused on suurepärased võimalused koera sotsialiseerimiseks.

Lisaks füüsilisele sotsialiseerimisele on oluline ka vaimne stimulatsioon. Shetlandi lambakoerad naudivad mõistatusmänge ja õppimist, mis aitab neil olla vaimselt aktiivsed ja õnnelikud.

Kas Shetlandi lambakoer on sinu jaoks õige valik?

Shetlandi lambakoerad sobivad erinevate elustiilidega, kuid nad vajavad aktiivset ja hoolivat omanikku. Kui olete sportlik inimene või peres on lapsed, kes soovivad koeraga mängida ja temaga tegeleda, siis on Shetlandi lambakoer suurepärane valik.

Samas, kui teie elustiil on pigem passiivne ja te ei saa pakkuda koerale piisavalt liikumist ja tegevust, siis võib see tõug osutuda liiga energiliseks ja nõudlikuks.

Kuna Shetlandi lambakoerad on intelligentsed ja sotsiaalsed, sobivad nad hästi ka vanematele inimestele, kes soovivad aktiivset ja truud kaaslast. Peamine on pakkuda neile piisavalt tegevust ja hoolitsust.

Kuidas Shetlandi lambakoer lastega sobib?

Shetlandi lambakoerad on tuntud oma sõbraliku ja kannatliku iseloomu poolest, mis teeb neist suurepärased kaaslased lastele. Nad on mänguhimulised ja armastavad tähelepanu, kuid on samas piisavalt intelligentsed, et mõista, millal on aeg mängida ja millal puhata.

Lisaks on nad väga kaitsevad ja lojaalsed, mis tähendab, et nad on suurepärased valvekoerad peredele. Siiski on oluline õpetada lastele, kuidas koertega õigesti suhelda, et vältida võimalikke probleeme.

Kuna Shetlandi lambakoerad on aktiivsed ja energilised, on nad suurepärane valik peredele, kes soovivad veeta aega õues, olgu see siis matkamine, jalgrattasõit või lihtsalt aias mängimine.

Shetlandi lambakoer koos teiste loomadega

Shetlandi lambakoerad on üldiselt sotsiaalsed ja sõbralikud, mis tähendab, et nad võivad hästi läbi saada teiste lemmikloomadega. Siiski on oluline meeles pidada, et nad on aretatud karjakoertena, mis tähendab, et neil võib olla instinkt teisi loomi “karjatada”. See võib olla probleemiks, kui peres on väiksemad loomad nagu küülikud või linnud.

Varajane sotsialiseerimine ja korralik koolitus aitavad tagada, et Shetlandi lambakoer saab hästi läbi ka teiste lemmikloomadega. Kui teil on juba teisi loomi, on soovitatav neid järk-järgult Shetlandi lambakoeraga tutvustada, et vältida võimalikke konflikte.

Kokkuvõttes, kui teie peres on teisi lemmikloomi ja soovite lisada sinna Shetlandi lambakoera, on oluline olla ettevaatlik ja pühenduda koera korralikule sotsialiseerimisele ja koolitusele.

Kas Shetlandi lambakoer on allergiasõbralik?

Shetlandi lambakoerad ei ole hüpoallergeensed, mis tähendab, et nad ei sobi ideaalselt allergikutele. Nende topeltkarvkate võib olla allergeenide, nagu kõõma ja sülje, kandja. Kui peres on keegi, kes on koerte suhtes allergiline, tuleks enne Shetlandi lambakoera võtmist teha allergiatestid.

Siiski on olemas teatud hooldusvõtted, mis võivad aidata allergiasümptomeid leevendada. Regulaarne harjamine ja pesemine võivad vähendada kõõma hulka, samuti aitab õhufiltrite ja tolmuimejate kasutamine.

Kui olete allergiline, kuid soovite siiski Shetlandi lambakoera, on soovitatav konsulteerida allergoloogiga ja kaaluda erinevaid võimalusi allergiasümptomite leevendamiseks.

Kuidas Shetlandi lambakoeraga reisida?

Shetlandi lambakoerad on üldiselt head reisikaaslased, kuna nad on kohanevad ja sotsiaalsed. Siiski on oluline tagada nende turvalisus ja mugavus reisimise ajal. Autojuhtimisel peaks koer olema turvaliselt kinnitatud, kasutades selleks spetsiaalset koeravööd või transpordipuuri.

Lennureiside puhul on oluline uurida lennufirma reegleid ja tingimusi lemmikloomade transportimise kohta. Mõned lennufirmad lubavad väiksematel koertel reisida salongis, samas kui teised nõuavad, et koer oleks pagasiruumis.

Kuna Shetlandi lambakoerad on tundlikud ja intelligentsed, võib uus ja võõras keskkond neid stressi alla panna. Seetõttu on oluline neid järk-järgult harjutada erinevate transpordivahendite ja keskkondadega.

Kuidas juhtida Shetlandi lambakoera käitumist?

Nagu iga koeratõu puhul, võivad ka Shetlandi lambakoerad näidata üles käitumisprobleeme, eriti kui neil puudub piisav füüsiline ja vaimne stimulatsioon. Levinumad probleemid võivad hõlmata haukumist, närimist ja ärevust.

Haukumine on tavaliselt seotud koera sooviga teavitada omanikku võimalikust ohust või tähelepanu saamiseks. Probleemi lahendamiseks on oluline leida haukumise põhjus ja käsitleda seda spetsiifiliselt, kasutades positiivset kinnitust ja koolitust.

Närimine võib olla märk igavusest või ärevusest. Selle probleemi lahendamiseks võib olla abiks rohkem füüsilist tegevust ja vaimseid mänge. Samuti võib kasutada närimiskindlaid mänguasju.

Ärevus, eriti lahutusärevus, on veel üks levinud probleem. Selle lahendamiseks võib kasutada järkjärgulist harjutamist üksindusega, premeerides koera rahuliku käitumise eest.

Kuidas hoolitseda eakate Shetlandi lambakoerte eest?

Vanemad Shetlandi lambakoerad vajavad erilist hoolt ja tähelepanu. Liigeste ja luude tervis võib vanusega halveneda, seega on oluline jälgida nende füüsilist aktiivsust ja vajadusel konsulteerida veterinaariga.

Toitumine võib samuti vajada kohandamist, kuna vanemad koerad vajavad vähem kaloreid, kuid rohkem toitaineid. Veterinaar võib soovitada spetsiaalset dieeti või toidulisandeid.

Regulaarsed tervisekontrollid on vanemate koerte puhul eriti olulised, et varakult tuvastada võimalikke terviseprobleeme. Lisaks füüsilisele tervisele on oluline pöörata tähelepanu ka koera vaimsele heaolule, pakkudes talle piisavalt tegevust ja mänguaega.

Shetlandi lambakoerte eripärad ja müüdid

Shetlandi lambakoerad on sageli segamini aetud miniatuursete kollidega, kuid tegelikult on need kaks erinevat tõugu. Kuigi nad on omavahel sugulased ja sarnased, on Shetlandi lambakoerad aretatud spetsiifiliselt Shetlandi saartel ja neil on oma unikaalsed omadused.

Üks levinud müüt on, et Shetlandi lambakoerad on väga häbelikud ja arglikud. Kuigi nad võivad olla võõraste suhtes reserveeritud, on nad üldiselt sõbralikud ja avatud, eriti kui nad on korralikult sotsialiseeritud.

Teine müüt on, et nad on ainult “ilukoerad” ja ei sobi töökoerteks. Tegelikult on Shetlandi lambakoerad väga mitmekülgsed ja neid kasutatakse paljudes erinevates rollides, alates karjatamisest kuni otsingute ja päästeoperatsioonideni.

Kus on Shetlandi lambakoerad kõige populaarsemad?

Shetlandi lambakoerad on kogu maailmas üsna populaarsed, eriti Ameerika Ühendriikides, kus nad on American Kennel Clubi (AKC) andmetel üks populaarsemaid tõuge. Nende populaarsus tuleneb nende mitmekülgsusest, intelligentsusest ja sõbralikust iseloomust.

Euroopas on tõug samuti üha populaarsem, eriti riikides, kus on suur huvi koerte koolitamise ja agility vastu. Shetlandi lambakoerad on levinud ka Austraalias ja Uus-Meremaal, kus neid kasutatakse nii töö- kui ka seltsikoertena.

Tõu populaarsus on tingitud ka nende edukusest erinevatel koertenäitustel ja võistlustel. Nende intelligentsus ja õppimisvõime teevad neist tugevad konkurendid paljudes koeraspordialades.

Shetlandi lambakoerad Eestis

Eestis on Shetlandi lambakoerad veel suhteliselt haruldased, kuid nende populaarsus on kasvamas. Eesti kliima ja elustiil sobivad hästi Shetlandi lambakoertele, kes on kohandunud karmide ilmastikutingimustega ja vajavad palju liikumist.

Eestis on ka mitu Shetlandi lambakoerte kasvatajat ja entusiasti, kes aitavad kaasa tõu tutvustamisele ja populariseerimisele. Tõug sobib hästi nii linnas kui ka maal elavatele inimestele, tingimusel, et neil on piisavalt aega ja energiat koera eest hoolitsemiseks.

Kuna Eestis on suur huvi koerte koolitamise ja spordi vastu, võib eeldada, et Shetlandi lambakoerad muutuvad tulevikus veelgi populaarsemaks. Nende intelligentsus ja mitmekülgsus teevad neist suurepärase valiku paljudele koerasõpradele.

Olulised aspektid kasvataja valikul

Kui olete otsustanud Shetlandi lambakoera võtta, on esimene ja üks olulisemaid samme leida usaldusväärne kasvataja. Hea kasvataja on see, kes tegeleb tõu aretamisega vastutustundlikult, teeb kõik vajalikud terviseuuringud ja pakub koertele head kodukeskkonda.

Soovitatav on külastada mitut erinevat kasvatajat ja tutvuda nende koerte ning tingimustega. Küsige kindlasti koerte vanemate terviseuuringute kohta ja uurige, millist toitu ja hooldust kutsikad saavad.

Lisaks on oluline leida kasvataja, kes pakub eluaegset tuge ja nõustamist. Hea kasvataja on huvitatud oma koerte heaolust ka pärast seda, kui nad on uude koju läinud, ja on valmis pakkuma nõu ja abi igal ajal.

Shetlandi lambakoera kutsika valimine: tee õige valik algusest peale

Kutsika valimine on põnev, kuid samas ka vastutusrikas ülesanne. Esimene samm on mõista, millist tüüpi Shetlandi lambakoer sobib teie elustiiliga. Kas otsite aktiivset ja energilist koera või eelistate rahulikumat iseloomu? Kasvataja võib aidata teil valida kutsika, mis sobib teie vajadustega.

Kui külastate kasvatajat, pöörake tähelepanu kutsikate käitumisele ja tervisele. Terved kutsikad on aktiivsed, uudishimulikud ja sotsiaalsed. Samuti on oluline vaadata, kuidas kutsikad suhtlevad oma emaga ja teiste kutsikatega, et saada aimu nende sotsialiseerumisest.

Lisaks füüsilistele ja käitumuslikele aspektidele on oluline küsida ka kutsika vanemate terviseuuringute kohta. Hea kasvataja peaks olema valmis esitama tõendid vanemate tervise ja geneetiliste testide kohta, et tagada kutsika parim võimalik algus elus.

Mida oodata Shetlandi lambakoera maksumusest?

Shetlandi lambakoera hind võib varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas kasvataja mainest, kutsika vanemate näituse- ja töösaavutustest ning kutsika enda tervisest ja kvaliteedist. Eestis võib Shetlandi lambakoera kutsika hind jääda vahemikku 800–1500 eurot.

Lisaks kutsika maksumusele tuleks arvestada ka teiste kuludega, nagu vaktsineerimine, kiipimine, toit ja varustus. Samuti võivad tekkida kulud koera koolitamisele ja võimalikele terviseuuringutele.

On oluline mõista, et odavam hind ei pruugi alati tähendada paremat diili. Madal hind võib viidata ebaausatele kasvatajatele või varjatud terviseprobleemidele. Seetõttu on oluline teha põhjalik taustauuring ja leida usaldusväärne kasvataja.

Mis suunas liigub Shetlandi lambakoer edasi?

Shetlandi lambakoera tõug on pidevas arengus, kuna kasvatajad ja entusiastid püüavad säilitada tõu parimaid omadusi ja vähendada terviseriske. Tänapäeval on suur rõhk geneetilistel uuringutel ja tervisetestidel, et tagada tõu jätkuv heaolu.

Tulevikus võib oodata, et Shetlandi lambakoerad muutuvad veelgi populaarsemaks, eriti spordi- ja töökoertena. Nende intelligentsus ja mitmekülgsus teevad neist suurepärase valiku paljudele inimestele, alates peredest kuni professionaalsete koerakasvatajateni.

Tõu populaarsuse kasvuga võib kaasneda ka rohkem teadlikkust ja ressursse tõu säilitamiseks ja arendamiseks, mis omakorda aitab kaasa Shetlandi lambakoera tulevasele edule ja heaolule.

Vastused teie kõige pakilisematele küsimustele

  1. Kui suur on Shetlandi lambakoer? – Tavaliselt jääb nende kõrgus turjast vahemikku 33–41 cm ja kaal 6–12 kg.
  2. Kas Shetlandi lambakoerad sobivad korterisse? – Jah, kui neile pakutakse piisavalt liikumist ja tegevust.
  3. Kui palju nad hauguvad? – See võib varieeruda, kuid tavaliselt on nad suhteliselt vaiksed, eriti kui neid korralikult koolitada.
  4. Kas nad on head lastega? – Jah, nad on tavaliselt väga head lastega ja teiste lemmikloomadega.
  5. Kui kaua nad elavad? – Nende eeldatav eluiga on 12–15 aastat, kuid mõned võivad elada kauem, kui neid korralikult hooldada.

Kokkuvõte: Shetlandi lambakoer – mitmekülgne ja armastusväärne kaaslane

Shetlandi lambakoer on tõug, mis pakub midagi igale koerasõbrale. Nende intelligentsus, sõbralikkus ja mitmekülgsus teevad neist suurepärase valiku nii peredele, sportlastele kui ka neile, kes otsivad truud ja lojaalset kaaslast. Oluline on pühenduda nende koolitamisele ja hooldamisele, et tagada nende õnnelik ja tervislik elu.

Lõppsõna

Artikkel on lõpule jõudnud ja loodetavasti on see pakkunud teile põhjalikku ülevaadet Shetlandi lambakoera tõust. Alates nende ajaloolisest päritolust kuni tervise, hoolduse ja koolitamiseni, on Shetlandi lambakoer tõug, mis nõuab pühendumist, kuid pakub vastu lõputult armastust ja rõõmu.

Kui olete otsustanud, et Shetlandi lambakoer on teie jaoks õige valik, on järgmine samm leida usaldusväärne kasvataja ja alustada oma kooselu selle imelise tõuga. Olgu teie eesmärk võistelda agilitys, tegeleda karjatamisega või lihtsalt nautida truu sõbra seltskonda, Shetlandi lambakoer on kaaslane, kes teeb teie elu rikkamaks ja täisväärtuslikumaks.

Kui teil on veel küsimusi või soovite rohkem teavet, ärge kartke pöörduda ekspertide ja kasvatajate poole. Shetlandi lambakoera kogukond on laialdane ja toetav, pakkudes nii algajatele kui ka kogenud omanikele väärtuslikke ressursse ja teavet.

Kas see artikkel vastas teie küsimustele ja pakkus kasulikku teavet? Kui jah, siis jagage seda teistega, kes võivad samuti olla huvitatud sellest imelisest tõust. Kui teil on ettepanekuid või kommentaare, oleme alati avatud tagasisidele ja soovime oma sisu pidevalt parendada.

Aitäh, et valisite meid oma teejuhiks Shetlandi lambakoera tõu avastamisel!


5 2 hinnangut
Hinnang

Kommentaarid

Telli
Anna märku
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare