Röstimiseks ehk hõõguvatel sütel või röstimisseadmel praadimiseks kasutatakse samuti pehmemaid ja õrnemaid lihatükke. Selleks sobivad kõik naturaalsed lihalõigud väikeloomade lihast, veisefilee, broilerid …
Röstimine
Röstimine on toiduainete küpsetamine kiirgavas kuumuses või ilma rasvata pruunistamine. Nii saab valmistada peamiselt kiiresti pehmenevaid toiduaineid: noorte loomade liha (vanemate loomade liha marineeritakse pehmenemise kiirendamiseks), kala, sibulaid, tomateid jm.
Röstimisviise ja -seadmeid on mitmesuguseid.
-
Sütel röstimine: toiduaine aetakse vardasse (üheskoos mitme toiduaine röstimisel lükatakse need vaheldumisi), asetatakse restile või pakitakse paberisse ja paigutatakse hõõguvate süte kohale, hoitakse seal, vajaduse korral pöörates, kuni nad pruunistuvad ning küpsevad.
-
Röstimisseadmega praeahjus: paljudes praeahjudes on erilised röstimisseadmed. Toiduained pannakse lahtiselt või paberisse (fooliumi) pakitult restile ja kuumutatakse, kuni nad on ümberringi pruunistunud.
-
Elektriga köetavad röstimisseadmed, mille tüüpe on mitmesuguseid. On eri rösterid leiva, võileibade, šašlõki jne. röstimiseks.
-
Leiba ja saia röstitakse ka rasvata pannil.
Röstimine on üks paremaid toiduvalmistusviise. Süte ja hõõguva traadi infrapunaste kiirte mõjul kuumenevad toidud seest palju kiiremini kui tavalises praeahjus või pannil. Kasulik on ka see, et toidule pole vaja rasva lisada. Kiire kuumenemise tõttu on toitainete kadu tunduvalt väiksem kui teiste valmistusviiside korral, saadav toit mahlakam ning maitsvam.
Kala röstimine
Röstitakse nii värskeid kui ka soolatud kalu. Viimased leotatakse enne röstimist. Puhastatud värsked kalad piserdatakse sidrunimahlaga, puistatakse üle soolaga ja lastakse 15 …