Aedviljatoidud Keetmine

Kartulite keetmine

Soovid õppida, kuidas keeta kartuleid õigesti? Siit artiklist leiad kõik, mida pead teadma kartulite keetmisest. Loe, kuidas keeta- või aurutada värskeid-, vanu-, …

Aedviljatoidud Küpsetamine

Ahjukartulid

Ahjukartulid on Eestis üks populaarsemaid ja universaalsemaid roogasid. Neid võib leida nii koduköökidest kui ka restoranide menüüdest. Kuigi ahjukartulite valmistamine võib tunduda …

Hoidistamine Keetmine

Moosi keetmine

Moosi keetmine on traditsiooniline viis hooajaliste marjade ja puuviljade säilitamiseks, mis võimaldab nautida nende ainulaadseid maitseid ka siis, kui need pole enam …

Keetmine

Kinoa keetmise ABC

Kinoa keetmine on lihtsam, kui võib esialgu tunduda. Vajalik on vaid mõni põhiline samm ja varsti on teil valmis toitev ja maitsvate …

Aedviljatoidud Küpsetamine

Aedvilja küpsetamine

Aedvilju, täpsemalt köögivilju, küpsetatakse tervelt, täidetult või vormiroogadena. Tervelt küpsetamisel tuleb köögivili hoolikalt harjaga pesta, seejärel loputada ja enne ahju panemist tahendada …

Aedviljatoidud Praadimine

Aedvilja praadimine

Praetud aedviljade valmistamine Praetakse tooreid või keedetud aedvilju ehk täpsemalt köögivilju. Toorelt praadimiseks sobivad aedviljadest ainult sellised köögiviljad, mis kiiresti pehmenevad: kõrvits, …

Aedviljatoidud Praadimine

Kartulite praadimine

Praetud kartulite valmistamine Kartuleid praetakse toorelt või keedetult. Praetud kartuleid ehk praekartuleid süüakse iseseisva toiduna või liha- ja kalatoidu lisandina. Järgnevalt seletame, …

Aedviljatoidud Hautamine

Kapsaste hautamine

Valik kapsaste hautamise õpetusi ja hautatud kapsa retsepte. Hautatud kapsad Kapsad lõigatakse peenteks ribadeks, pannakse sulatatud rasvasse, segatakse ning kuumutatakse veidi aega …

Aedviljatoidud Hautamine

Aedvilja hautamine

Hautatud köögiviljad Köögivilju hautatakse väheses vees rasvaine lisamisega (porgand, kaalikas) või omas mahlas (kapsas). Hautamine on köögiviljadele sobivaim kuumtöötlemise viis, sest hautamisvedelik …

Aedviljatoidud Keetmine

Aedviljade keetmine

Aedvilju võib keeta värskelt või külmutatult. Aedvilju, täpsemalt köögivilju, on vaja keeta hoolikalt, et säiliks nende toiteväärtus. Liiga kõrgel temperatuuril ja pikaaegsel …

Hautamine Lihatoidud

Liha hautamine

Hautamiseks kasutatakse nii koduloomade, -lindude kui ka ulukite liha. Selleks on otstarbekohasem võtta sidekoerikkamad lihatükid, mis ainult praadimisel ei pehmene (veise reie …

Küpsetamine Lihatoidud

Liha küpsetamine

Küpsetamiseks ehk ahjupraadideks võetakse suuremad lihatükid kaaluga 1 – 1.5 kg või terved linnud (hani, kalkun, part, noor kana). Väikesed lihatükid kuivavad …

Lihatoidud Röstimine

Liha röstimine

Röstimiseks ehk hõõguvatel sütel või röstimisseadmel praadimiseks kasutatakse samuti pehmemaid ja õrnemaid lihatükke. Selleks sobivad kõik naturaalsed lihalõigud väikeloomade lihast, veisefilee, broilerid …

Lihatoidud Praadimine

Liha praadimine

Praadimiseks kasutatakse kõige õrnemat ja võimalikult vähese sidekoega liha, mis praadimise vältel täielikult pehmeneb. Toidukauplustes on müügil mitmesuguseid pannil praadimiseks valmis lihalõike. …

Keetmine Lihatoidud

Liha keetmine

Keedetakse kõikide koduloomade külje-, laba- ja rinnatükke, keelt, neerusid, südant, kopsu, seajalgu ja -pead ning lindusid. Selles artiklis keskendume peamiselt veiseliha ja …