Hoidistamine

Purkide steriliseerimine: põhjalik juhend

Steriliseerimine on hoidiste valmistamisel ülioluline etapp, mille eesmärk on eemaldada kõik bakterid, pärmid või seened ning sellega kaitsta purki pandud toitu. Mustad või puudulikult puhastatud purgid saastavad toidu sisemust, mis omakorda kiirendab selle riknemist. Steriliseerimine on kiire ja lihtne toiming, mistõttu ei tohiks seda kunagi vahele jätta.

Vajaminevad vahendid:

 • Klaaspurgid koos kaantega
 • Suur pott
 • Tangid või puulusikas
 • Köögirätik või rest
 • Valikuline: alkohol või äädikas desinfitseerimiseks

Juhised:

 1. Purgi ja kaane kontroll: Enne steriliseerimist kontrollige, et purgid ja kaaned on puhtad, kuivad ja ilma pragude või kahjustusteta.
 2. Eelpesu: Pese purgid ja kaaned korralikult sooja seebiveega. Loputa hoolikalt.
 3. Keetmispoti ettevalmistamine: Täida suur pott veega nii, et purgid oleksid veega täielikult kaetud. Kuumuta vett keskmisel kuumusel.
 4. Purkide paigutamine potti: Asetage purgid potti nii, et need ei puutuks poti servade ega teineteisega kokku. Võite kasutada tangide või puulusika abil purkide potis liigutamiseks.
 5. Keetmine: Kui vesi on keema läinud, keetke purke vähemalt 10–15 minutit. Kaaned võib keeta eraldi või koos purkidega.
 6. Eemaldamine ja kuivatamine: Eemaldage purgid ettevaatlikult potist, kasutades tange või puulusikat. Asetage need köögirätikule või restile, et need saaksid õhu käes kuivada.
 7. Desinfitseerimine (valikuline): Võite purkide sisepinda pühkida alkoholi või äädikaga. See on valikuline samm, kuid pakub lisakindlustust.
 8. Kaante sulgemine: Kui purgid on kuivanud ja olete need täitnud hoidisega, sulgege kaaned kindlalt.
 9. Kontrollige tihedust: Pärast purkide sulgemist veenduge, et kaaned on korralikult kinni ja õhukindlad.

Steriliseerimine on eriti oluline, kui plaanite hoidiseid pikemaks ajaks säilitada. Hoidke steriliseeritud ja täidetud purke jahedas ja pimedas kohas, et tagada nende parim säilivus.


5 2 hinnangut
Hinnang

Kommentaarid

Telli
Anna märku
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare