Lauakatmine

Esimene koolipäev

Kooliminek või esimese tunnistuse saamine on lapse elus pöördelise tähtsusega sündmus, mille puhul on õige ka pidulikult lauda katta ning lähemaid onusid-tädisid ja lapse sõpru külla kutsuda. Kuna see päev on kõigile, nii lapsele endale kui ka täiskasvanutele tööpäevaks, siis saab koosviibimine olla vaid väga lihtne, väikese arvu külalistega ja tagasihoidlikult kaetud lauaga.

Juba paar nädalat varem mõeldagu, keda külla kutsuda: paar-kolm lapse armsamat omaealist sõpra ja sama palju täiskasvanud sugulasi või lapsele lähedast inimest. Laps ise valmistagu laua katmine ja kaunistamine ette.

Lihtsaima, lapsele jõukohase lauana tuleb kõne alla kohvi-, kakao-, morsi- või teelaud. Joogiks võib olla ka bool või mahla-jäätisekokteil, mida lapsed võivad väikese elektrimikseriga segada otse laua juures. Joogi kõrvale pakutatakse valmisostetud küpsiseid, kooke, vahvleid, ka eelmisel päeval küpsetatud plaadikooki õunte või marjadega. Valmistamiseks on kohased ka lihtsad soolased ja magusad võileivad, külmad tordid vahukoore või kohupiimakreemiga. Kui peres on vanemaid, juba koolis käivaid lapsi, siis tehku nemad põhiline töö laua ettevalmistamisel – see oleks tervitus nooremale.

Laua kaunistamisele tuleb mõtelda juba varakult. Lilli on sel ajal rohkesti, neid võib paigutada väikestes klaasides või vaasikestes iga lauas istuja ette. Kohad märgistatakse piltidega, milleks sobivad esijoones laste endi joonistatud pildikesed ja millel võib viimast korda kasutada seda joonist, mis oli lapse esemete tähistajaks lastaias. Võivad olla aga ka teised kujundid, samuti läik-, vesi- või postkaardipildid. Pildikesed asetatagu lauale vaasi najale või kinnitatagu suuräti külge. Kooliminejale võib kingina lauale panna märkmiku, sobiva raamatu, õpilaskalendri või ammuigatsetud, kooliminekut tähistava kingi.


5 1 hinnang
Hinnang

Kommentaarid

Telli
Anna märku
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare