Lauakatmine

Kollektiivi koosviibimine tunnustuse saamisel

Au- või ametinimetuse omistamisel, medali või ordeni üleandmisel, preemia saamisel on rõõm niisugust sündmust kollektiivselt pühitseda. Seda võib teha aktusega, kuid üheskoos lauasistumine seob kollektiivi liikmeid kauemaks ja võimaldab kõigil oma rõõmu üksteisele väljendada. Kollektiivi liikmed, kelle teened tunnustuse saamisel on kõige suuremad või kelle nimel tunnustus on saadud, paigutatakse aukohtadele. Kui koosviibimine korraldatakse töökoha ruumides, siis kaunistatakse need sündmusekohaste loosungite ja mitmesuguste tujutõstvate kaunistustega: pärjad, rohelised puud, serpentiinid, eesrindlike töötajate tööprotsessi kajastavad pildid jm. Lauale asetatakse lilled, rohelised oksad või pärjad ning laud kaetakse pidulikult.

Lauda istutakse võimalikult ühekorraga, ametiühingu esimehe või peo üldkorraldaja eestvõttel. Kui on kutsutud külalisi, palutakse need aukohtadele istujate kõrvale. Kui peo ettevalmistamiseks on aega piisavalt, siis määratakse kohad nimekaartidega, millele võib olla joonistatud või kleebitud pilt, mis tähistab selle inimese tööd. Kui kollektiivis leidub luuletajaid, võib lauas istumisel ette lugeda nende koostatud päevakohase oodi. Kui luuletus koostatakse kindlas rütmis, siis on võimalik selle laulminegi.

Toitude valik on selleks koosviibimiseks suvaline, sest kõige tähtsam on eha kollektiivitunne. Võib pakkuda külmlauda või kohvilauda, kombineerida need koos või anda mitmeroaline pidusöök. Oluline on joomine – või õigemini mittejoomine. Külmlaua juures võib soovijaile olla veidi valget viina, kuid seda joodagu mõõdukalt. Alkohoolsetest jookidest on õige valida kuivi naturaalveine. Toosti puhul võivad klaasid olla täidetud ka mittealkohoolse joogiga, näiteks mahla, limonaadi või morsiga. Eriti tuleb rõhutada seda, et joomine peab olema vabatahtlik. Kes alkoholi juua ei soovi, seda ei sunnita selleks.

Peo kestuse määrab kohvikus ja restoranis ettevõtte lahtioleku aeg, klubis ja ametiasutuses meeleolu. Lahkuda võidakse korraga või rühmadena. Esimesena lahkuvad külalised. Kollektiiv võib külalisteks arvestada ka oma kõige teenekamaid liikmeid ning lubada neid varem lahkuda. Kui koosviibimine korraldati ametiasutuses, siis lahkuvad peo organiseerijad viimastena, olles ruumid korrastanud nii, et järgmisel hommikul võiks töö häireteta kulgeda.


5 1 hinnang
Hinnang

Kommentaarid

Telli
Anna märku
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare