Pidulikku lauda naistepäeva puhul korraldatakse sageli ametiasutustes või ühiskondliku toitlustamise ettevõtetes.
Asutuse ruumides või klubis saab pidulaua organiseerida mitmel viisil:
- toidud ja joogid koos lauanõude ja serveerimisega tellitakse sööklast, restoranist või kohvikust;
- toidud ja joogid tellitakse, kuid lauanõud, katmine ja serveerimine tehakse ühiselt osavõtjate poolt;
- toidud ja joogid ostetakse või valmistatakse osavõtjate poolt kodus, tuuakse asutusse või klubisse, laud kaetakse ühiselt;
- koosviibimine organiseeritakse mõne töötaja juures kodus, ostes või valmistades toite ühiselt või tuues neid kodunt kaasa.
Niihästi naistepäeva tähistamise koht kui ka viis valitakse selle järgi, millised võimalused olemas on: kas ametiasutuses on laua katmise võimalust, kohaseid nõusid ja sobivaid ruume. Toidusedel koostatakse selle järgi, milliste toitude ja jookide serveerimine olemasolevates tingimustes on kõige hõlpsam ning huvipakkuvam.
Peamiselt tulevad naistepäeval arvesse külm– ja kohvilaud. Koosistumise võib teha kohe pärast töö lõppu või aktust. Kiiresti kaetakse laud jaotades omavahel töö. Kohvi ja teed saab keeta sukelduskeetjaga, valmisostetud või kodus valmistatud toidud saab kiiresti nägusalt plastmasskandikutele asetada. Otstarbekohane on sel puhul asetada ühele kandikule võimalikult mitut liiki toite või küpsetussaadusi, nii et igaüks soovitut saab valida.
Enne laudaistumist on tervislik juua klaas tomati- või õunamahla. Liha- ja kalatoitude juurde lisatagu kindlasti salateid, hakitud rohelist sibulat ning köögiviljakonserve. Kohvilaual olgu ka soolaseid tooteid: juustu-, köömne-, soolaküpsiseid, pirukaid, lihtsaid võileibu. Ruumi võib kujundada meeleolukalt, kaunistada piltide, loosungite ja erilise valgustusega.
Kodus, perekonnaringis, moodustab naistepäev eriti piduliku sündmuse. Toitu valmistada ja lauda katta aitavad teised perekonnaliikmed – tütar, poeg ja abikaasa, seetõttu saab toidusedel olla rikkalikum tavalisest. Kui perenaine toiduvalmistamisest hoopis vabastatakse, siis on lastel ning mehel erakordselt hea võimalus oma kulinaaria-alaseid oskusi näidata.
Sel korral võib teha mitmeroalise piduliku lõunasöögi. Selle koostamiseks on palju võimalusi, sest terve päev on kõigil vaba. Seejuures valitagu sellised toidud, millega teised pereliikmed ilma ema abitagi hakkama saavad. Kasutada võib toidukaupluste abi, ostes pooltooteid või isegi valmistoite. Ettevalmistustööd tehtagu ära juba eelmisel päeval, et kõigega hästi ning õigel ajal valmis jõuda.
Pidulikuks võib kujundada aga ka hoopis teisi söögikordi.
Hommikueineks serveerida üllatuseks valmistatud suupisteid, kooki või erilist jooki, katta laud pidulikult ning kaunistada lilledega.
Hommikueine ja lõunasöögi vahel pakkuda mõnda erilist hõrgutist – kerget einet, kooki, kombineeritud suupistet vm. koos selle juurde sobiva joogiga. Tordi asemel võiks mõnikord mõtelda endavalmistatud soolasele võileivatordile või koostada söögikord, mis oma lihtsusest hoolimata pidulikult mõjuks hoolika ja kauni laua katmise ning kaunistamise tõttu (näiteks omlett praetud kartulite ja salatiga või vorstirullid kartulisalati ja hapukurgiga või kompott kohupiimakreemiga jne.).
Pärastlõunal serveerida booli või mõnda muud jooki (ka teed, kohvi või kakaod) koos selle juurde sobivate lisanditega – väikeste võileibade, kohupiimakreemiga kokkupandud küpsiste, endavalmistatud või ostetud toodetest koostatud tordiga.
Õhtusöögiks valmistada mitmeroaline pidusöök.
Kommentaarid